Miks peaks tööriist olema külm?

- Dec 01, 2017-

Uuringu kohaselt on tööriist külmtöötlemata toodete temperatuurist allapoole 0 ° C, säilitatud austeniidi hulga summutamine, säilitas austeniidi martensiidiks, kustutas tooriku ja seejärel jätkas selle külmutamist.

Külma töötlemise temperatuur valitakse vastavalt terase MF-punktile. Pärast kustutamist tuleb kohe külmade toodete abil vältida säilitatud austeniidi pikaajalist paigutamist ja külmtöötlemise efekti. Selleks, et vältida keerukate detailide lõhkumist, tuleks rangelt täita suured mõõtmed. Külmtöötlus peaks olema rangelt karastatud, et tulla toime uue marteniidi põlvkonna moodustamisega.

Töötükki ei ole vaja isoleerida, kui toode on külmtöötlemisel, alles pärast seda, kui sisetemperatuur on standardile jõudnud. Pärast külmtöötlust eemaldatakse toorik külma keskkonna ja soojendatakse aeglaselt õhutemperatuuri juurde ja soojendatakse jälle. Külmtöötlemise temperatuur on üldjuhul umbes 78 kraadi võrra väiksem kui null, krüogeenset töötlemistoimingute valik põhineb peamiselt Msi ja MF-i terase temperatuuril, kusjuures osade tehnilised nõuded on samuti tihedalt seotud.

Nuga tootjad ütlesid, et külma protsessi oma väärtus on, külma noaga on teatud toote eelised.
Kõigepealt võib jahutuskiirus kiiresti saavutada soovitud temperatuuri.
Teiseks ei hävita keskkond, suruõhu külmaaine keskkond.
Kolmandaks, töötemperatuuri ulatus on suur.
Neljandaks, lihtne kasutada, kerge hooldada, hõlpsasti parandada.
Parandada toote väärtust ja töö efektiivsust.