Valige tööriistad, mida mõelda, millistest aspektidest

- Dec 06, 2017-

Tööriistad, mida tavaliselt kasutatakse paberi lõikamis- ja pakenditööstuses, arendatakse pidevalt ka tehnoloogia kunstiriistu, materjalide valimisel ja tootmisprotsessides on oluliselt paranenud. Kunstiinstrumentide tootjate poolt toodetud tööriistade tüübid on samuti väga erinevad, seega peame neid valides arvestama mitmete teguritega.

Tööriista vaatepunktist lähtuvalt peate arvestama paljude tegurite, nagu tooriku materjalide, tööriista materjalide, töötlemisomaduste mõju. Üldiselt viitab lõikuri nurk tootmise ja mõõtmise märgistamise nurgale. Praktilises töös erineb tegelik töönurk märgistusnurgast, mis tuleneb lõiketööriistade erinevatest paigaldusasenditest ja lõikamisviisist, kuid erinevus on tavaliselt väike.

Tööriista valmistamiseks kasutataval materjalil peab olema kõrge temperatuuri kõvadus ja kulumiskindlus, vajalik paindetugevus, löögikindlus ja keemiline inertsus, hea töötlemisvõime. Tavaliselt, kui materjali kõvadus on kõrge, on ka kulumiskindlus kõrge; suur paindetugevus, suur löögikindlus. Tänu oma kõrgele paindetugevusele ja löögikindlusele ja hea töömõju saavutamisele on HSS endiselt kõige levinum tööriist materjal, millele järgneb tsementeeritud karbiid.

Karbiidiga indekseeritavad lisandid kaetakse keemilise aurustamise teel titaankarbiidiga, titaannitriidiga, alumiiniumoksiidi kõvade kihtidega või kombineeritud kõvade kihtidega. Kõvad katted toimivad keemilise difusiooni ja soojusjuhtivuse tõkkedena, aeglustavad tööriista kulumist lõikamise ajal ja pikendasid kaetud sisestuste eluiga umbes 1 kuni 3 korda kauem kui katmata.